Twitter’da Nasıl Fenomen Olursunuz?

/ 23 Şubat 2019 / 1.746 / yorumsuz
Twitter’da Nasıl Fenomen Olursunuz?

 

Twitter’da Nasıl Fenomen Olunur?

Geçtiğimiz yıllarda büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olan Twitter, gün geçtikçe fenomen kullanıcıların(fikirlere, sosyal gelişime ve toplumsal olaylara vb.) artması sebebi ile daha kullanışlı hale geldi.

Kullanıcıların bir kısmı fikirlerini daha geniş platformlara taşıyabilmek amacıyla “Fenomen” olmak istiyor ve bizlerde: içeriklerini(tweetlerini) nasıl daha iyi hale getirebileceklerini ve bu amaçlarını desteklemeye yardımcı olmak için bu yazıyı yayınlıyoruz.

# 1: Kitlenizi Tanıyın

Peki Twitter’da hangi içerikleri paylaşmalısınız? Sosyal güncellemelerinizde paylaşılacak en iyi içeriğin hangisi olduğunu belirleyebilmeniz için önce derine inmeniz ve takipçilerinizin kafalarının içine girmeniz gerekir.

Sosyal medya takipçilerinizi bilmek(tanımak) isteyeceksiniz. İdeal takipçinizi gece ayakta tutan şey nedir? En sevdiği bloglar hangileri? Seni düşündüğünde kafasına giren ilk şey nedir?

Bir pazarlama kampanyası için daha önce alıcı bir kişi yarattıysanız, bu aynı alıştırmadır.

Ayrıca ne istediklerini öğrenmek için takipçilere sormakta basit bir çözümdür. İhtiyacınız olan bilgiyi vermek için çok geniş, “Neyi tweetlememi istersiniz?” Gibi genel açık uçlu sorular bulabilirsiniz.

Bunun yerine, takipçilerinize “a) sosyal medya pazarlaması, b) mobil, c) el-işi becerileri, d) yukarıdakilerin tümü hakkında tweet atmamı ister misiniz? gibi sorular yöneltebilirsiniz.”

Takipçilerin ne istediğini belirlemek amacıyla içeriği planlamak için bir başlangıç noktası olarak yanıtlarını kullanın.

Kitlenizin ilgilendiği içeriği belirledikten sonra bu konuyu kabul edin. Sulandırmayın(saçmalamayın).

Hedef kitlenizin en çok hangi konulara ilgi duyduğunu öğrenin ve bu konularla ilgili içeriği sosyal profillerinizde paylaşın.

# 2: İçeriği İyileştirmenize Yardımcı Olacak Araçlar

Hedef kitlenizi iyi tanıdığınızda, tweetlemeye değer içerik bulmak için iyi bir toplama aracı oluşturmak istersiniz.

Takipçileriniz için değerli bir günlük tweet akışı sağlamak için ihtiyaç duyduğunuz içeriği bulmak için Feedly kullanabilirsiniz.

Feedly , içeriği iyileştirmenize yardımcı olacak bir araçtır. Feedly, paylaşmanız için en uygun makaleleri aramanızı kolaylaştırır.

Feedly’nin en iyi yönlerinden biri, mevcut görüntüleme arayüzlerinin çeşitliliğidir. Makaleleri başlıklı bir e-posta düzeninde gösterecek şekilde biçimlendirebilir veya görüntü kartı olarak düzenleyebilir ya da daha geleneksel bir dergi düzeni seçebilirsiniz.

Seçtiğiniz düzen ne olursa olsun, Feedly size abone olduğunuz bloglardan ve haber kaynaklarından yeni içerikler gösterir. Cihazlar arasında tutarlı bir sunum sunar, böylece dizüstü bilgisayarınızdan, tabletinizden veya akıllı telefonunuzdan tweet atabilirsiniz.

En sevdiğim özelliklerden biri, Feedly’nin Google+, Buffer , Instapaper ve daha fazlası gibi birden fazla online araçla entegrasyonu . Bu, içerik küratörlüğünüzü kolaylaştırır.

Paylaşdığın hikayenin ne kadar sıcak olduğunu bilmek ister misin? Fever , feed’inizdeki hikayeleri bir sıcaklık ölçer ile sıralayan bir içerik besleme okuyucusudur. Bu, bir hikayenin ağınızda kaç tane bağlantı ve paylaşım olduğunu ölçmenizi sağlar.

Bu, Twitter’da paylaştığınız içeriğin hedef kitlenize nasıl yansıdığını görmenin görsel bir yoludur. Paylaştığınız içeriğin takipçileriniz için önemli olduğundan emin olmanın kolay bir yoludur.

Fever’ın bir kerelik 30 dolarlık bir fiyatla geldiğini ve dosyaları kendi sunucunuzda barındırmanız gerektiğini unutmayın.

Kurulum biraz tekniktir, bu nedenle BT departmanınızdan başlamanıza yardımcı olmasını isteyebilirsiniz.

RSS okuyucuları en sevdiğiniz blogları takip etmek için mükemmel olsa da, Prismatic yeni ve ilginç bloglar bulmanıza yardımcı olur.

Eğer isterseniz içerik iyileştirme, taze ve ilginç tutmak , Prismatic ile yeni bloglar ve içerik kaynakları büyük bir iş yapar.

İşte Prizmatik’ten en iyi şekilde yararlanmanın yolu.

1. Adım: Kayıt olun

Facebook, Google+ veya Twitter giriş bilgilerinizi kullanarak Prismatic’e kaydolun veya Prismatic’te bağımsız bir hesap oluşturun.

2. Adım: İlgi Alanınızı Seçin

Kaydolduktan sonra , siz ve takipçilerinizin ilgili olduğu farklı konuları seçebilirsiniz. Hizmeti kullanırken, Prismatic, paylaştığınız ve tıkladığınız şeye bağlı olarak yeni konular önerir.

3. Adım: Favori Yayıncılarınızı Seçin

Prismatic’i RSS okuyucu olarak da kullanabilirsiniz. Favori Yazarlar bölümünde, favori bloglarınızı ve yayıncılarınızı Prismatic’e ekleyin.

4. Adım: Küratör(koleksiyon yöneticisi) İçeriğinizi Paylaşın

Hepiniz hazır olduktan sonra ,takipçilerinizin okumakla ilgilendiği makaleleri paylaşın.

İçeriği paylaştığınızda , yazarın Twitter tanıtıcısını eklemeyi unutmayın ; böylece takipçilerinizi yeni ve ilginç insanlarla tanıştırabilirsiniz.

Ve ilgili hashtagleri eklediğinizden emin olun , fakat fazla abartmayın. Buddy Media , bir veya iki karma etiketi olan tweetlerin , üç veya daha fazla karma etiketi olanlardan daha yüksek etkileşim aldığını bildirdi.

Prismatic iyi paylaşım özelliklerine sahiptir ve hedef kitlenizle harika içerik paylaşmanıza yardımcı olabilir.

# 3: Analiz Et ve Tekrarla

Şaşırtıcı içeriği iyileştirmenin en önemli adımlarından biri sonuçları ölçmektir.

Diğerlerinden daha fazla tıklama, retweet ve sık kullanılan bazı makaleler var mı? Belirli bir konu ya da ilgi alanı, takipçiler ile daha fazla ilişki kurmanıza yardımcı oluyor mu?

Buffer‘ı, hisseleri analiz etmek için kullanabilirsiniz, ancak HootSuite , SproutSocial ve TweetDeck gibi yönetim araçları tweet’leriniz üzerinde iyi analizler sağlayabilir.

Bu araçlar , tıklama sayısı, retweet, sık kullanılanlar ve her tweet’in aldığı potansiyel erişimler gibi metrikleri analiz etmenize yardımcı olur.

Gerçekten kitlenizi test etmek için bu verileri kullanın ve A / B , içeriğiniz için farklı başlıkları test eder. İşte aynı içeriği destekleyen iki farklı tweet’in sonuçlarına bir örnek.

Yukarıdaki örnek, basit bir ürün sözünün içeriğinizi daha büyük bir kitleye yaymaya nasıl yardımcı olabileceğini gösterir.

Kitlenizin sevdiği içeriği paylaşın.

Web üzerinde var olan bilgi zenginliği ile paylaşımlarınız için büyük içerik oluşturma durumunda daha çok zamana ihtiyacınız var. Süreç içerisindeki etkileşimlerden kaynaklanan yeni veriler dahilinde, hedefe daha yakın veriler elde edeceksiniz.

Bu araçları ve ipuçlarını kullanın ; yalnızca tüketmekten hoşlandığınız içerikleri keşfetmeyeceksiniz, aynı zamanda Twitter’ınızı takip etmeyi daha fazla ilgilendiren bir içerik bulacaksınız.

Fenomen olma yolunda başarılar dileriz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Yorum yaz